"TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ" kuruldu.

HABERLER

"TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ" kuruldu.

 

HAB Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, TUSAŞ, ASELSAN ve Gazi Üniversitesi "TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi" unvanlı bir şirket kurdu.

 

ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yapılan açıklamada, "Teknoloji yoğun alanlarda yatırım olanakları yaratmak, araştırmacı ve vasıflı kişilere iş imkanı sağlamak, teknoloji transferlerine yardımcı olmak ve ileri teknoloji sağlayacak yabancı sermayenin ülkeye girişini hızlandırmak amacıyla, yüzde 30'u HAB Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne, yüzde 30'u TUSAŞ'a, yüzde 30'u ASELSAN'a ve yüzde 10'u Gazi Üniversitesi'ne ait olmak üzere "TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi" unvanlı şirket kurulmuş ve bugün tescil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

 

TeknoHAB'ın kentsel tasarımı ve detay uygulama projeleri; ulusal ve uluslararası bir çok ödül almış Yazgan Mimarlık tarafından gerçekleştirilmiştir. TeknoHAB; "Üretim Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi" nin de faaliyette bulunacağı farklı bir yapı olarak tasarlanmaktadır.

Fotoğraf Galerisi